Kadetten rozjechany. Vive wygrywa pierwszy mecz w Lidze Mistrzów!

25-09-2014 19:19,

Ten mecz miał faworyta i byli nim oczywiście mistrzowie Polski. Zawodnicy Vive Tauronu początek spotkania mieli jednak bardzo niemrawym. Potem na szczęście się przebudzili, osiągnęli przewagę i ostatecznie pewnie wygrali z Kadetten Schaffhausen 33:28. Mamy pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Ivan Cupić  4

Koniec. Plan zrealizowany, jest zwycięstwo, gratulujemy żółto-biało-niebieskim. Po niemrawym początku, kielczanie się przebudzili i doprowadzili do pewnej wygranej. I o to chodzi! Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski

60. min - I koniec meczu. Wygrywamy! Vive zwycięża w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów 28:33.

58. min - Czekamy spokojnie na zakończenie meczu, bo zwycięstwo nie jest zagrożone. 25:32

56. min - Jest Zorman!!! Trzydziesta bramka dla mistrzów Polski! 24:30

54. min - Dobrze dzisiaj spisują się obaj bramkarze Vive, Szmal podtrzymuje poziom zaprezentowany przez Sego w pierwszej części spotkania. A teraz wciąż spokojna gra, choć waleczni są gospodarze i nie odpuszczają. Ale zbliżyć się do remisu nie potrafią. 24:29

52. min - Gol za golem, dość wyrównana teraz rywalizacja. Ładny zwód Zormana i gol. 22:28

50. min - Juuureeecki! No, to teraz tylko musimy to na spokojnie dociągnąć do końca meczu. Nerwowej końcówki raczej się nie spodziewamy. 21:27

48. min - Bezradni są miejscami gospodarze, z każdą minutą widać, kto jest silniejszy na parkiecie. 20:26

47. min - Solidne wzmocnienie, naprawdę solidne w bramce Szwajcarów, ale nic z tego - karny wykorzystany przez Vive :) 19:25

44. min - No! Znowu Karol Bielecki! Oj, takie akcje to my lubimy. Budujemy przewagę. 19:24

42. min - Właśnie na takie bramki Bunticia czekamy. Bardzo ładnie, z biodra! 19:22

39. min - Przez chwilę było niebezpiecznie, ale na szczęście wytrwaliśmy i dalej gramy swoje. Jachlewski! Buntić! 18:21

37. min - Kombinują jak mogą Szwajcarzy, czasem im nawet wychodzi (jak teraz po bramce Manssona), ale kielczanie trzymają swoją przewagę. Choć przydałoby się ją powiększyć. 17:19

36. min - A ci panowie właśnie teraz są na boisku. No, poza Chrapkowskim.

35. min - Na szczęście coraz więcej swobody mają w ataku kielczanie, co teraz pięknym rzutym wykorzystuje Bielecki. 16:18

33. min - Spokojnie, już prowadzimy dwoma golami. Tkaczyk! 15:17

31. min - I od razu ładna akcja gospodarzy, zakończona golem Cvijeviticia. 15:15

31. min - Gramy! Vive zaczyna, tak jak i pierwszą połowę. Różnica tylko taka, że w bramce stanął Szmal.

Przerwa. Po I połowie najwięcej goli ma Cupić - 3, po 2 bramki rzucili Bielecki, Reichmann i Jurecki.

30. min  - Nieporadność Vive w obronie i tracimy... Ale na szczęście w ostatnich sekundach bardzo dobrze odnalazł się w ataku Jurecki, rzucił petardę i trafił! Prowadzimy do przerwy! 14:15

29. min - Kolejny ładny gol aktywnego Kutella. Teraz jednak brawa dla Vive, bo Zorman świetnie do Aginagalde, a ten trafia od słupka. 13:14

28. min - No, na szczęście znowu wynik taki jaki być powinien. Ładna akcja zespołowa i gol ze skrzydła Reichmanna. 12:13

27. min - To tak a propos gry bez bramkarza gospodarzy :) Aczkolwiek teraz grają w osłabieniu, więc nie kombinują.

26. min - Ależ spudłował Aginagalde z karnego. Coś okropnego...

25. min - Tym razem Szwajcarzy inaczej, przez koło, ale skutecznie. Mansson i remis. 12:12

23. min - Gospodarze wciąż to samo, bez bramkarza nominalnego i zdobywają bramkę. Ale jest kontra Vive i trafia Lijewski! 11:12

22. min - Niezwykła taktyka - gospodarze ściągają bramkarza, grają w 7 w polu, ale... oczywiście tracą piłkę. Kielczanie nie potrafią jednak tego wykorzystać, wraca golkiper i broni rzut Reichmanna po zbyt długiej akcji. Szwajcarzy jednak powtarzają manewr i tym razem skutecznie. 10:11

22. min - I znowu to samo! Rządzimy w kontrach - i oczywiście przechwytach. Kolejna bramka zdobyta w bliźniaczy sposób. Gubią się gospodarze, dlatego trener Kadetten bierze czas. 9:11

21. min - I prowadzimy. Świetny przechwyt Lijewskiego, kontra i trafia Reichmann! 9:10

20. min - Czekaliśmy na to! Jest remis! 9:9

19. min - Faulowany Aginagalde, kara dwóch minut dla Dobovaca i z karnego trafia Buntić! Na szczęście poprawia się gra mistrzów Polski. 9:8

17. min - Wbrew pozorom - nie zazdrościmy warunków do pracy ;) Gol dla Vive - Strlek z lewego skrzydła! 9:7

;

16. min - Na ławkę kar wędruje Bielecki, a na boisku meldują się "rezerwowi", m.in. Zorman, Lijewski i Jurecki.

15. min - Najlepszy w naszej ekipie jest bez wątpienia Marin Sego, który znakomicie spisuje się między słupkami. Uratował nam już kilka razy tyłek. Ale niestety, koledzy mu nie pomagają i Vive traci kolejne dwie bramki. 9:6

14. min - Aleeeż bomba Bieleckiego! Znakomity rzut Karola. 7:6

13. min - Próbują teraz kielczanie znów zagrać z obrotowym - tym razem Aginagalde, ale ten jest dobrze blokowany. Musa poleciał na ławkę kar za faul w defensywie. 7:5

11. min - Bardzo efektownie na kole zachował się teraz Musa, jest bramka i ograniczamy stratę tylko do jednego gola. Oby był to znak, że kielczanie powoli łapią stabilizację. 6:5

10. min - Znowu Cupić! Na razie bardzo skuteczny jest Chorwat, znów dobra kontra! 5:3

8. min - Pięknie broni Sego, jest dalekie podanie do Cupicia i gol! Ale po chwili błąd mistrzów Polski w defensywie i to samo... 5:2

7. min - Bardzo ładna akcja Bunticia, jest faulowany, mamy karnego, ale fatalnie wykonany przez Tkaczyka. Źle na razie prezentują się kielczanie.

6. min - To prawda, zaskoczył mocno Tałant Dujszebajew.

5. min - Jest pierwszy gol dla Vive! Trafia Cupić z karnego. Ale zaraz znów tracimy... 4:1

3. min - Bardzo dobra, szybka kontra Kadetten i trafia Liniger, a dodajmy, że gospodarzy grali w osłabieniu jednego zawodnika po karze dwuminutowej. 2:0

2. min - Pierwsza bramka padła po 36 sekundach - dla gospodarzy. Vive teraz ostro broni, ustawienie 5-1 w defensywie. 1:0

1. min - Zaczynamy! Vive w składzie: Sego - Cupić, Buntić, Tkaczyk, Bielecki, Jachlewski, Aginagalde

20.00 - Niezbyt duże zainteresowanie meczem w szwajcarskiej hali. Pusto miejsc na trybunach... A piłkarze już na boisku, zaraz startujermy.

19.55 - Dzisiaj Vive bez kontuzjowanego Tomasza Rosińskiego, który doznał urazu palca w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Ale są Jurecki i Lijewski, którzy ostatnio odpoczywali.

19.50 - Stęskniliście się za piłką ręczna? Pewnie! Ale za nami trzy mecze ligowe. Co to jednak w porównaniu do Ligi Mistrzów... Dlatego to dzisiaj jest naprawdę wielkie WYDARZENIE! Pierwszy mecz Vive w tegorocznych, europejskich rozgrywkach. Gramy razem! Na relację zaprasza Tomasz Porębski, czołem!

Tundziak2014-09-25 21:31:03
Zwycięzców się nie sądzi, ale ilość błędów trochę przeraża, zwłaszcza w obronie, brak przekazania, kiepsko jeden na jeden... Taki jakiś Kuttel rzucał jak chciał, mimo niezbyt imponujących parametrów fizycznych. Mam nadzieję, że forma przyjdzie, bo na razie to lipton.
mexic2014-09-26 09:17:02
Nie przesadzaj. Wynik nie był zagrożony a tak gdzieś od 50 minuty widać było, że nasi spuścili z tonu i w obronie nie walczyli na 100%, dzięki temu Szwajcarom grało się trochę łatwiej, podobnie jak na początku meczu, kiedy trochę lepiej weszli w spotkanie. Nie ma znaczenia czy wygra się 5 czy 15 bramkami, punkty są takie same a bramki mogły by się liczyć gdyby była obawa że ktokolwiek może z nami powalczyć, ale na pewno nie są to Kadetten.
XXXXXXXXXX2014-09-26 14:13:45
Ja bym się tak nie podpalał. To nie jest to czego oczekiwałem po Talancie.
spiro2014-09-27 01:36:53
XXXXXXXXXX - sezon dopiero się zaczął. W ataku jest OK. Stwarzamy zagrożenie ze wszystkich pozycji. Obrona do poprawy i można walczyć z każdym.
naiiwny2014-09-29 11:29:44
Nie przesadzałbym, nie oglądałem ale teraz ważna jest taktyka, wygrasz 20-toma a później zabraknie ci sił albo nabawisz się kontuzji, dojdzie sędzia h...m,
i zremisujesz lub przegrasz ważny mecz.Za wysoka stawka żeby wyciągać armatę na wróbla i wpsztykać się z amunicji.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.