Dreszczowiec w Kwidzynie! Vive wyrywa zwycięstwo w dogrywce

23-04-2014 17:36,

Takiego meczu - i takich emocji - chyba nikt się nie spodziewał. W Kwidzynie, w rewanżowym meczu ćwierćfinału PGNiG Superligi do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. To absolutnie nie było dobre spotkanie w wykonaniu Vive Targów Kielce, ale ostatecznie to mistrzowie Polski byli górą i wygrali 41:39.

Żelijko Musa

Koniec meczu - Vive w końcówce pokazało klasę, ale pierwsze sześćdziesiąt minut pozostawia wiele do życzenia. Liczymy, że w półfinałach będzie o wiele lepiej. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

70. min - KASA! No i wygraliśmy!

69. min - Aaaaaaaaaaajć. Rzut Chrapkowskiego trafia w spojenie słupka i poprzeczki, kontra Kwidzyna i gol Daszka. Julen Aginagalde! 41:38.

68. min - Z ławki wchodził Jachlewski i przeszkodził Kwidzynowi w rozegraniu akcji! Cupić rzuca na 40:37! Kroki Kwidzyna. Dwie minuty do końca i atakujemy.

67. min - Jest odpowiedź Nogowskiego, a w odpowiedzi Cupić w boczną siatkę. Szkoda, bo gdyby rzucił byłoby blisko zwycięstwa. A tak... emocje nadal są.

66. min - Drugą część dogrywki zaczynamy bez zmian, ale atakujemy! Oby była z tego bramka! Faulowany Aginagalde! Kara dwóch minut dla Klingera i karny! Do piłki podejdzie Tkaczyk i co zrobi? Rzuci skutecznie! Prowadzimy 39:36!

Przerwa - Po pierwszej części dogrywki prowadzimy 38:36. Teraz zacczynamy w ataku. Vive będzie grało przez minutę i 52 sekundy w osłabieniu

65. min - Dwie bramki dla naszych Strlek i Cupić. Teraz dwie minuty kary dla Grabarczyka.

63. min - Aginagalde obroniony przez Kiepulskiego! Dobitka Strleka skuteczna! Remis po 36. Jakiegoś urazu nabawił się bramkarz gospodarzy, ale może kontynuoać grę.

62. min - Lijewski rzuca, ale broni Kiepulski. piłka wychodzi na aut i mamy ją! Dajemy się faulować. Świetnie Tkaczyk i Zorman. Tracimy piłkę, i bramkę. Jest 36:35 i gramy w komplecie!

61. min - Przechwycił Strlek! Teraz musimy grać długo i spokojnie w ataku. Do gry wchodzi Uros Zorman i Lijewski. Bardzo dobrze nasi! Czas ucieka!

61. min - Zaczynamy w składzie: Szmal - Cupić, Lijewski, Tkaczyk, Strlek. Bronimy.

Przerwa - Vive już na parkiecie. Kielczanie gotowi do gry. A my przepraszamy czytelników za problemy techniczne, ale jak zwykle, jakaś MegaGodzilla dopadła nasz serwer i stwarza problemy... Walczymy z gadem, mamy nadzieję, że wkrótce go zmiażdżymy i uporamy się z dziadem.

Przerwa - Dogrywka potrwa 2x5 minut. Przez 120 sekund pierwszej z nich będziemy grali w czwórkę. To zwiastuje ogromne emocje, ale i problemy.

60. min – Łangowski! 30 sekund do końca meczu. Trybuny buczą i gwiżdżą! Buntić jest bramka, ale jeszcze 15 sekund! Jeszcze dwie sekundy. Na parkiet upadł Chrapek, są dla niego dwie minuty, ale i wolny dla Kwidzyna. Kwidzyn ma wolnego. Będzie rzucał Genda. Dwie minuty kary dla Grabarczyka i wolny bezpośredni. Ale na tablicy 60:00. Rzuca Rosiak, ale w blok. Będzie dogrywka.

59. min – Do końca meczu minuta i 51 sekund. Czas dla Kwidzyna. Grabarczyk odzyskał piłkę! Mamy szansę na bramkę i prowadzenie! Przez pole bramkowe przebiegł jednak Aginagalde.

58. min – Olafsson!!!!! Remis po 34!

57. min – Buntić! Jedno trafienie straty! Co tu się dzieje! Ofens Kwidzyna! Chrapkowski do Julena, ale ten nie łapie piłki.

56. min – Dwie minuty dla Siwego. Do końca 4 minuty i 40 sekund. Broni Szmal! Ale dobitka Jędrzejewskiego skuteczna.

55. min – Jachlewski! 33:32!

54. min – Faulowany Grabarczyk! Dwie minuty dla Gendy. 6:58 do końca meczu i 33:30 dla Kwidzyna. Vive w ataku. Jest gol! Chrapkowski!

53. min – Mieliśmy piłkę... ale ją tracimy w dość prostej akcji! W bramce Vive Szmal!

51. min – Rosiak z karnego. 33:29 dla gospodarzy. Odpowiada Buntić! Trzy bramki straty. Musimy wziąć za odrabianie strat.

50. min - Czas dla Kwidzyna.

48. min - Dwie minuty kary dla Chrapkowskiego i czas 32:28 dla MMTS-u.

47. min - Zmiany w Vive. Na parkiecie pojawiają się Olafsson, Buntić, Rosiński, Chrapkowski i Jachlewski. Muszą oni odrobić dwie bramki straty.

45. min - Mógł być remis, ale kontrę zmarnował Strlek. Kwidzyn wygrywa 28:26.

43. min - Lijewski! Po 26.

42. min - Seroka i Kwidzyn prowadzi 25:24! Po chwili jest remis, ale nie na długo, bo znów prowadzą gospodarze. Słabo w bramce spisuje się Venio Losert. Lepiej wygląda jednak gra w ataku.

41. min - Rosiak i remis po 24.

40. min - Sporo kibiców wybrało się na to spotkanie. Choć jest też wiele wolnych miejsc:

38. min - Dwie bramki rzuca Cupić! I prowadzimy 22:21 i 23:22. Jednak Kwidzyn walczy i to bardzo. Teraz jest remis po 23.

36. min - Lijewski daje remis! 21:21!

34. min - Ewidenty karny dla Vive! Miejscowi kibice mają jednak inne zdanie. W kolejnej akcji Vive było blisko przechwytu! O piłkę bardzo walczył Grzesiek Tkaczyk, ale zabrakło mu szczęścia.

33. min - Aginagalde! Już tylko 17:19. Ale odzyskujemy piłkę.

31. min - I tracimy piłkę... całe szczęście kontrę Kwidzyna broni Venio Losert.

31. min - Bardzo długo w szatni byli piłkarze Vive Targów. Jednak już z niej wyszli i są gotowi do gry. Zaczynamy w składzie: Losert, Cupić, Lijewski, Zorman, Tkaczyk, Strlek, do obrony wchodził będzie Żelijko Musa.

Przerwa - Liczymy, że w drugiej połowie zobaczymy odmienione Vive. A zmienić trzeba... wszystko.

Przerwa - Przegrywamy 16:19.

30. min - Klinger i 19:16.

28. min - Mieliśmy już tylko jedna bramę straty, ale po trafieniu Pawła Gendy znów trzeba odrabiać straty trzech bramek.

27. min - Dziś w Kwidzynie zjawili się też kibice z Kielc:

25. min - Mógłbyć remis, ale rzut Aginagalde obroniony przez Kiepulskiego. Teraz jest jednak karny dla MMTS-u. Rosiak skutecznie.

23. min - Już tylko dwie bramki straty mają mistrzowie Polski. Stało się tak po bardzo dobrej akcji Aginagalde. A teraz przechwyt Grabarczyka, który podaje do Olafssona, który rzuca bramkę i jest 14:13 dla gospodarzy.

20. min - Chrapkowski z karnego, po chwili odkyskujemy piłkę, a Denis Buntić rzuca bramkę. Musimy odrobić jeszcze trzy bramki.

18. min - Słabo spisuje się też Venio Losert, teraz piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki. Przegrywamy 8:13.

16. min - Jest fatalnie... Przegrywamy 6:11. Czas dla trenera Dujszebajewa. Po przerwie Vive z Olafssonem, Rosińskim, Chrapkowskim i Mateuszem Jachlewskim oraz Piotrem Grabarczykiem. Udana akcja naszego zespoły i mamy karnego. Olafsson jest nieskuteczne, lecz piłka wciąż dla nas. I znów karny! Tym razem za faul na Buntić. Do piłki podejdzie Aginagalde i skutecznie. A jakby ktoś nam nie wierzył, że przegrywaliśmy tak wysoko to:

15. min - "Drukarze" i "Co wy robicie, sędziowie, co wy robicie" - krzyczą kibice z Kwidzyna, którzy uważaj, że nie było kary dwóch minut dla ich zawodnika. I chyba się mylą ;) Ale jedno jest pewne - rzut Aginagalde nieskuteczny i choć gramy w przewadze to musimy bronić...

14. min - Przegrywając 6:7, mieiliśmy kontrę na remis, ale niestety rzut Cupicia znów nieskuteczny... Takich problemów nie ma za to Adrian Nogowski i to dwa razy z rzędu. Przegrywamy już 6:9.

12. min - Zorman! Remis po 6!

11. min - Bardzo ładna akcja kielczan. Tkaczyk podaje na koło do Musy, ale ten jest faulowany przy rzucie. Sędziowie nie mają wątpliwości, że zawodnik Kwidzyna musi otrzymać dwie minuty kary, jest też karny, którego na bramkę zamienia Aginagalde.

9. min - Trzeci karny dla Vive w tym spotkaniu. Teraz wykonawcą jest Julen Aginagalde i on nie ma problemów ze zdobyciem bramki.

9. min - Katastrofalny rzut Cupicia broni Kiepulski. Szybka kontra dla gospodarzy kończy się bramką. Przegrywamy trzema bramkami.

8. min - No i jest trafienie dla gospodarzy, którzy prowadzą 4:2.

7. min - Kolejny karny dla Vive. Tym razem za faul na Musie. Na siódmym metrze z piłką stanie Ivan Cupić. Rzut Chorwata nieskuteczny... broni Kiepulski.

5. min - Wciąż remis po 2. Przed chwilą Kiepulski obronił kontrę Strleka.

4. min - A tak wyglądali nasi zawodnicy tuż po prezentacji:

3. min - Dwie minuty kary dla zawodnika z Kwidzyna za brzydki faul na Lijewskim. Karny dla Vive rzuca Tkaczyk i 1:1!

1. min - Spotkanie zaczęło się jakieś dwie minuty za wcześnie ;) Pierwsza akcja gospodarzy trwała dokładnie minutę i 51 sekund i zakończyła się bramką Sadowskiego.

1. min - Vive od obrony rozpoczny. Gramy w składzie: Losert, Cupić, Lijewski, Musa, Tkaczyk. Zorman, Strlek.

17.58 - Trener gospodarzy, Krzysztof Kotwicki przywitany został gwizami.

17.55 - Rozpoczyna się prezentacja Vive Targów. I możemy się dowiedzieć od spikera, że w Vive gra Manuel Strlea, lub Julean Aginagalde, a trenerem odnowy Tomasz Małgosiek ;)

17.45 - Do drugiegie (liczymy, że ostatniego) meczu ćwierćfinałowego play-off pomiędzy Vive Targami a MMTS został jeszcze kwadrans. Z Kwidzyna wita Was Wojciech Staniec.

Ivan2014-04-23 18:16:53
nie chce nic mówieć, ale patrząc na ostatnie kilka meczy, to Cupić niewiele wnosi do naszego zespołu niestety
mieszko2014-04-23 18:23:20
gwiazdory za grubą kase posciagane albo od płocka popdrowadzone. idz pan z taka polityką
Grego2014-04-23 18:26:55
To sa chyba kpiny!!!! Tej klasy zaspol nie moze schodzic do tak niskiego poziomu!!!!
bezportek2014-04-23 18:29:39
Wszystkie wojtki to fajne chlopy jak dziś świetują pijta chlopoki
precz z sezonowcami2014-04-23 18:31:17
Jak wygrywamy to jest super, ale jak ma się słabszy okres to od razu bleee. Ludzie, albo jesteście z drużyną zawsze albo nigdy! Kibice owszem, ale chyba tylko sukcesu...
kibice :(2014-04-23 18:40:42
kibice z Kielc zniechęcili chłopaków do gry ;)
ja się nie dziwię, ja to rozumiem :(
dico252014-04-23 18:43:29
A gdzie jest kibic sukcesu Łosiu hehe nie ma sztamy nie ma darmowego picia
56972014-04-23 18:44:40
14 zł na zwycięstwo Kwidzyna :D przy 1.02 na Vive :D
Marek2014-04-23 18:44:46
A na hali w Kwidzynie, na sektorze dla kibiców z Kielc widzę tylko osoby z KKV. W takim razie gdzie są kibice Iskry? Przecież oni są podobno zawsze? :)
błazenada2014-04-23 18:45:56
Graj tak samo jak te klauny ze Ściegiennego.
as2014-04-23 18:54:01
@precz z sezonowcami
Mylisz się kolego. Takie podsumowanie idealnie pasuje do Korony, skład typowy na środek tabeli, nie spadniemy i nie awansujemy do pucharów, typowe średniaki. W porównaniu z Vive gdzie gra kasa i klasa, zawodnicy światowej czołówki, którzy zarobią w rok tyle co Ty przez całe życie. Są 5 razy lepsi od każdego polskiego zespołu a mimo to grają na stojąco z przekonaniem że wygrali pierwszy mecz 22 bramkami to już pozamiatane, przechodzą obok meczu to i wspierać ich nie można.
I2014-04-23 18:54:03
Marek - No tak, drugi raz w tym sezonie nie ma Iskry na wyjeździe to zauważyłeś. Szkoda, że nie pytałeś przez cały sezon gdzie jest kkv.
to jaaaa2014-04-23 18:55:43
Pewnie, raz na wyjazd pojechały kakafały i już się wielce rzucają... weź się człowieku nie pogrążaj nawet!!!
daria2014-04-23 19:11:25
Hej Wszystkim :) Są tutaj kibice z czatu Vive :) ?
dzidek2014-04-23 20:33:46
witam kibicow sukcesu. byli jacys vipowie z kielc. smieszy mnie lansowanie sie przy okazji sukcesow. ciekaw jestem czy jak vive pie..r..dol..nie to zobaczymy na trybunach naszych reprezentantow do gmin i sejmu?
amen2014-04-23 21:01:29
Wygralim! A teraz wszyscy szczamy na bajern
kielce2014-04-24 19:38:05
Marek, Ultrasi dopingowali w Mielcu z kibicami Stali na meczu z Płockiem, dlatego nie pojechali do Kwidzyna :)
naiwny2014-04-25 18:16:17
Wreszcie, prawdziwa rozrywka i brak nudy. to się chwali.
Chłopaki wiedzą jak podkręcić emocje.
Tak dalej i mistrzostwo nasze.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.