REKLAMA REDAKCJA FACEBOOK

< wróć do wiadomości
Inicjatywa braci Piątków. Powstał 4F E-VIVE Racing Team
02.02.12 | 16:03 | Mateusz Cieślicki

W Kielcach została założona zawodowa grupa kolarska MTB – 4F E-VIVE Racing Team. Stworzyli ją, urodzeni w naszym mieście, bracia Andrzej i Zbigniew Piątkowie. Gwiazdą drużyny ma być Paula Gorycka, brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata juniorów.

Zbigniew Piątek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. W 1987 roku wygrał Tour de Pologne, dwukrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Jego brat Andrzej to były trener naszej multi-medalistki, Mai Włoszczowskiej, który po głośnej medialnie sprawie rozstał się z polską kadrą narodową. Będzie on kierownikiem sportowym i trenerem kieleckiej ekipy. Jego zastępcą będzie brat Zbigniew.

Trzon ekipy stworzą Paula Gorycka, najbardziej utytułowana polska juniorka, która niedawno odeszła z CCC Polkowice, oraz Monika Żur i Adrian Kucharek. Żur to mistrzyni Polski juniorek,  8. zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorek i 12. kolarka ostatnich mistrzostw Europy juniorek. Kucharek to m.in. zwycięzca Grand Prix MTB w klasyfikacji juniorów.

Fizjoterapeutą drużyny będzie Artur Kondracki, a mechanikiem Marek Długołęcki. Kolarze będą dysponowali rowerami Scott z osprzętem Shimano.

Celem zespołu jest kwalifikacja Goryckiej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz dobre występy na tegorocznych mistrzostwach Europy i Świata.

Jednym ze sponsorów ekipy jest nowy portal grupy VIVE, E-VIVE.pl.

fot. mtbnews.pl


< wróć do wiadomości


Wasze komentarze

brawo (03-02-2012 13:30)
nowa siła rośnie!
Dzik (26-02-2012 09:40)
Stwórzmy im warunki pracy w Kielcach! Niech rywalizują z CCC!!!! Pomóżmy w wytyczeniu i urządzeniu tras do treningu i zawodów (Telegraf, Skocznia, Brusznia .... i gdzie tylko zapragną) Utwórzmy w Kielcach punkt odnowy biologicznej z prawdziwego zdarzenia dla nich i dla innych zawodników, którzy przynoszą nam chlubę!!! Może pieniądze z Unii? na rozwój dużego centrum sportowego w Kielcach (lub pod Kielcami) No i myślę, że Włodarze Województwa, Senatorowie, Posłowie oraz Prezydent Miasta nie zapominają o BUDOWIE LOTNISKA W OBICACH!!!! - bo to okno na świat i ogromna szansa na rozwój regionu!!!

Nazwa użytkownika:
Redakcja CKsport.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy, są one wyłącznie niezależnymi opiniami czytelników. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo usuwania komentarzy, które obrażają innych, zawierają treści wulgarne i rasistowskie itp.
< wróć do wiadomości


CKsport.pl on Facebook
                 
KONTAKT | O NAS | REKLAMA | do góry
© Copyright 2009 CKsport.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strony Internetowe – Info Enterprise, Kielce
Design by pawellewandowski.pl