Wreszcie się przełamali. Korona lepsza od bandy Ojrzyńskiego

15-09-2014 15:08,

Z Podbeskidziem, i dopiero w ósmej ligowej kolejce piłkarze Korony odnieśli swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Z grupy eks-koroniarzy (Ojrzyński, Korzym, Lenartowski, Stano) najbardziej wyróżnił się ten ostatni – golem, ale i czerwoną kartką. Już gdy ją otrzymał, wynik meczu był ustalony

(75') Robert Demjan

90. min - Koniec! Korona mogła dobić jeszcze "Górali" (źle przy kontrze podawał Sobolewski), ale i tak nie ma co narzekać. Jest zwycięstwo!

90. min - Jeszcze zmiana "na czas". Chiżniczenko za Trytkę. Panie sędzio, kończ Pan ten mecz. Sie gotuje w naszym polu karnym.

90. min - Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty do drugiej połowy.

89. min - Trytko! To musi być gol. Teraz juz nie odpuścimy, bo Przemek nie wykorzystał "setki", kapitalnej okazji. Uderzał głową, po dośrodkowaniu z prawej strony, z kilku metrów, sam, bez krycia - niestety, piłka powędrowała nad bramką.

86. min - Tego meczu po prostu nie możemy nie wygrać. Nie w takiej sytuacji, nie w takich okolicznościach.

84. min - Kapo, czy "Golo", "Golo", czy Kapo. Jednak Golański, z rzutu wolnego, ale uderza w mur. Szkoda.

82. min - Czerwona kartka dla Pavola Stano. Za faul na wychodzącym na czystą pozycję Jovanovicu. Słowak się zarzeka, że nie faulował, pokazuje rozerwane spodenki, to na nic - musi zejść z boiska. Gramy w przewadze!

80. min - Trytko uderzył, zresztą - szkoda gadać (znaczy pisać) o tym, jak "uderzył". Ważne, że kilka minut temu dobrze asystował. Tak więc darujemy i nie znęcamy się. Napiszemy tylko, że to była dobra, ale nie wykorzystana okazja.

76. min - Podwójna zmiana w drużynie gości. Schodzą Pazio i Korzym (żegnany brawami), wchodzą - Malinowski i Demjan.

74. min - Za Pyłypczuka wchodzi Sobolewski. Może pomoże?

73. min - Tak czy siak, zrobiło nam się "widowisko".

72. min - Aj, było blisko. Gola niestety. Po dośrodkowaniu z lewej strrony, uderzał Korzym (zablokowany), potem Stano (też zablokowany). Uff.

70. min - Od razu po bramce zmiana w Podbeskidziu. Za patejuka (ze dwóch "setek" dziś nie wykorzystał) wchodzi kolejny eks-koroniarz, Lenartowski. O nie, ten już nam bramki nie strzeli (tak sobie przynajmniej zakładamy). Gramy dalej!

69. min - "Brawo Jacek, brawo". Jest dobrze!

67. min - "Ryba"! Się przełamał, wreszcie! Podane spod linii końcowej Trytki, nienajlepsze zachowanie Peskovica, i "Ryba" płaskim strzałem, z kilku metrów, pokonuje bramkarza gości. Halo, halo, PROWADZIMY!

65. min - Korzym, aj ma petardę w nodze. Mocno, z daleka, w bramkę - całe szczęście piłkę paruje Cerniauskas.

62. min - Żółta kartka dla "Jovki". W tej statystyce mamy remis - 2:2.

60. min - Mecz się "uspokoił". Tak, to dobre słowo. uspokoił, bo teraz dzieje się nic. Inaczej: niewiele się dzieje. No ale gramy dalej, półgodziny do końca.

57. min - No i mamy debiut przed kielecką publicznością. Olivier Kapo na boisku. Zmienił Markovica. Może to ten strzelec?

53. min - Dziś na Kolporter Arenie 6142 widzów. Ale doping - na serio - głośny, "Młyn" całkiem nieźle wypełniony.

51. min - Na razie, w drugiej połowie, lepsze Podbeskidzie - dobrą okazję miał Górkiewicz, ale akcję przerwał gwizdek sędziego, który prawdopodobnie odgwizdał wcześniej faul Korzyma. I dobrze, bo obrońca gości stanął "oko w oko" z naszym bramkarzem.

50. min - Ornitolodzy z nas słabi, ale (chyba) biały gołąb przeleciał właśnie nad stadionem Korony. Piękny, ładny, cudowny. Oby przyniósł szczęście.

47. min - Główkował (chyba) Konieczny. Tak czy siak - lepiej zaczęło Podbeskidzie.

46. min - No i zaczęli. Drugą połówkę, tradycyjnie - oby tę lepszą. Oba zespoły bez zmian.

Przerwa. Ci takich problemów jak my nie mamy. Są w czubie tabeli, grają "bez ciśnienia". Takim to dobrze.

Przerwa. No tak, Stano to kolejny eks-koroniarz, który strzela nam bramki. Inni: to m.in. Hernani, Kuba Bąk, Robak, Stąporski... Było ich trochę.

45. min - Było tak blisko, już widzieliśmy - oczami wyobraźni, a jak - piłkarzy (naszych oczywiście) żegnanych brawami, uśmiechniętych, schodzących do szatni w świetnych humorach. Tak jednak nie jest. Za sprawą - a jakżeby inaczej - "naszego" (o ile tak możemy napisać) Pavola Stano. Jest remis, a ten nas raczej (nie, na pewno) nie urządza.
Dobra wiadomość: jest jeszcze drugie 45 minut.

44. min - Się długo nacieszyliśmy. Stano i gol. Ktoś się dziwi? "Panocek" w swoim stylu, głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

40. min - Jest i kołyska, dla syna Pawła Golańskiego:

39. min - Jest gol! Kamil Sylwetrzak! Tego to piłka szuka. Dośrodkowanie z prawej strony, jeden z zawodników Podbeskidzia przedłuża "futbolówkę" głową, piłka spada pod nogi Sylwestrzaka, a ten - z najbliższej odległości - pokonuje Peskovica!

38. min - la_martaa - ależ prosimy, zdjęcie:

36. min - Znów "Ryba", z rzutu wolnego, z daleka. Pewnie broni jednak Pesković.

32. min - Kiełb! Aj, to powinien być gol. Jacek, od meczu z Legią, cały czas ma problem z celnością. Teraz, po dośrodkowaniu z lewej stronie, uderzył z jakichś 10 (?) metrów, ale nad bramką. Szkoda. No nic, ale okazja była. I to dobra.

30. min - Żółta kartka dla Iwańskiego. Głupia, bo przez "zabawy z piłką" - inaczej: cały czas chłop zmieniał ułożenie piłki przy wykonywaniu rzutu wolnego. Aż w końcu wkurzył sędziego. I kibiców. No i dostał za swoją, znaczy - kartkę.

25. min - Strzelców w kieleckim zespole szukał też w poprzednim tygodniu trener Ryszard Tarasiewicz. Może wspólny trening z łucznikami Stelli Kielce pomógł? Się przekonamy, póki co - prawie półgodziny gry bez gola. Niestety (fot. Mateusz Kępiński, korona-kielce.pl).

23. min - Mecz się rozkręcił. Drugiej dobrej okazji (oj, dostanie burę w szatni) nie wykorzystał Patejuk, po stronie Korony - "strzelców) (tak, odnosimy się do oprawy) szukamy wśród stoperów - wcześniej groźnie głową uderzał Malarczyk (20. min), teraz - Dejmek. Też obok słupka. Napastnicy póki co niewidoczni. Zarówno Korzym, jak i Trytko.

20. min - Malarczyk głową! Blisko, bardzo blisko. Koło lewego słupka bramki Peskovica.

17. min - Się tak prezentuje. Kibice zastanawiają się, co by było gdyby nasi piłkarze urodzili się strzelcami.

15. min - Jest i oprawa. Już robimy zdjęcie.

12. min - Ale, ale. Gesty gestami, a my już przegrywać mogliśmy. Za pierwszym razem główkował któryś z "Górali", minutę później - "setki" nie wykorzystał Patejuk, który z kilku metrów uderzył wysoko nad bramką. "No coś Ty chłopie zrobił"?

10. min - Kibice skandują najpierw "Leszek Ojrzyński", potem "Maciek Korzym, Maciek" - pierwszy dziękuje klaszcząc, drugi - podnosząc rękę w stronę kibiców. No tak, oni tu gośćmi na pewno nie są. Czują się trochę jak w domu.

7. min - Co ważne, na swoją nominalną pozycję (prawą obronę) wrócił Golański. Na lewej obronie jest Sylwestrzak, za kartki pauzuje bowiem Leandro.

5. min - Na trybunach pustki, kibiców mało. Ci z "Młyna" przygotowali za to oprawę, widać już część jej elementów. Szykujemy zatem aparaty. Aha, w sektorze gości jest też skromna, dwudziestokilkuosobowa grupa fanów Podbeskidzia.

3. min - Pierwsza dobra akcja Korony, dośrodkowanie z prawej stronie, Górkiewicz uprzedza jednak Trytkę i wybija piłkę na rzut rożny.

1. min - Po trzy punkty, po pierwsze zwycięstwo!

17.59 - Się przywitali, niktórzy wręcz po przyjacielsku. Teraz możemy grać.

17.57 - Wasza twórczość nie zna granic. Oto wiersz, który ułozył jeden z internautów na facebooku -Kasper_CK. Podziwiamy!

Wspieram swój klub kazdym gestem!

17.53 - Pisaliśmy o Stano, pisaliśmy o Ojrzyński. I o Lenartowskim. Na deser zostawiliśmy jednak kolejne głośne nazwisko. Maciek Korzym, dziś w pierwszym składzie Podbeskidzia. To też jego pierwszy mecz przeciwko Koronie po odejściu z tego klubu.

"Korzenia" lubimy, źle mu nie życzymy, ale - nooo, wiadomo - niech się wsyrzela gdzie indziej i z kim indziej. Nie tu.

17.51 - O, tu na potwierdzenie:

17.50 - Grać jest o co. Wystarczy spojrzeć na ligową tabelę - słabo, beznadziejnie, źle. Tak to na dziś wygląda.

17.46 - O ile Leszek Ojrzyński w roli trenera Podbeskidzia w Kielcach już był, o tyle dla Pavola Stano, to "debiut" - choć na Kolporter Arenie grał wieeele razy, to przeciwko Koronie (już po pobycie w ekpie "żółto-czerwonych), zagra po raz pierwszy.

17.44 - A w Podbeskidziu wiele "starych" twarzy. I takich, które chyba dobrze się tu w Kierlcach kojarzą: Ojrzyński, Stano, nawet Lenartowski.

17.42 - Na początku o składach. W Koronie Dejmek (na dobre?) wygryzł ze składu Ouattarę, na ławce są Kapo oraz Sobolewski. I Janota, który - tym razem - nie w pierwszym składzie. W tym jest za to Pyłypczuk. Ukrainiec tajną bronią na "Górali?".

17.40 - Halo, halo. Jest słonecznie, jest pięknie, jest - raczej wiosennie, niż jesiennie. Oby wiosennie było też po meczu. Wygranym meczu.

16.00 - Czekamy na mecz...

------------

walet®2014-09-15 15:27:15
W tym sezonie Korona tworzy historie, mówię wam 0 wygranych!
mini2014-09-15 15:36:18
Brawo Korzym !!! Kolejne 0:3 !!!

Za wcześnie napisałem...
Ale i tak będzie aktualne za parę godzin ;)
chertan772014-09-15 15:52:41
ech prawdziwi kibice... szkoda gadać... i zrozumieć wreszcie KORZYMA już nie ma a jak się komuś obecna KORONA nie podoba zapraszam na TWOJĄ ulubioną stronę... TSPODBESKIDZIEBIELSKOBIAŁA. Tam możecie pisać peany uwielbiająca waszych BOGÓW - Boga Naczelego LO i Boga Przywódctwa MK.
maxi2014-09-15 15:58:33
Brawo Korona! Wreszcie pierwsze zwycięstwo! 3:0!
mini2014-09-15 16:02:34
Lepiej już chyba tęsknić za LO i Korzymem...niż oglądać tą "czarną kopaninę"...
mini2014-09-15 16:05:48
Lepiej już chyba tęsknić za LO i Korzymem...niż oglądać tą \"czarną kopaninę\"...
sa2014-09-15 17:03:33
Mam nadzieję, że Korona rozniesie dzisiaj Podbeskidzie i wszystkim kochankom Korzyma zamknie gęby.
ck2014-09-15 17:06:05
Z jakimś podbeskidziem to wygrają, jak nie z nimi to z kim?
la_martaa2014-09-15 18:21:39
Mogłabym prosić o fotkę młyna w pierwszej i drugiej połowie?
ck2014-09-15 18:40:49
No wreszcie, dobra gra zaowocowało bramką, oby tak do końca
ck2014-09-15 18:40:50
ck2014-09-15 18:46:34
Jak to k...a jest że byli piłkarze zawsze strzelają nam bramki???
ck2014-09-15 18:46:37
cygan2014-09-15 18:56:03
to jeszcze korzym dołozy jedna i pozamiatane
mexic2014-09-15 20:04:02
Ufff
Zwycięzców się sądzi ale mam nadzieję, że Tarasiewicz obejrzy jeszcze raz ten mecz, szczególnie od 57 minuty kiedy wszedł Kapo. Gość wyglądał, jak na lidze firm Atestu, tempo jak u Bolka, czytanie gry jak u Saszki. Niech mu ktoś powie, że przyjechał do "profesjonalnej" ligi a nie na plażę w Saint Tropez się poopalać.
judasz2014-09-15 20:05:00
Tarasiewicz, ale z ciebie trenerzyna, zagrali bez twoich wynalazków i zwycięstwo. Sylwestrzak wciąga nosem ten twój czarny wynalazek i tylko 1 bramka stracona jak papy nie ma w obronie i to po stałym gdzie Cieniauskach powinien do tego wyjść. Gdyby w bramce stal Małkowski to by na luzie do 0 było. Trytko mógłby jeszcze coś strzelić bo znów 2 100% przestrzelone, ale zrobił tą akcję na 2:1 więc tym razem luz bo wygrana.
haha2014-09-15 20:27:51
no i co
Luker2014-09-15 20:36:08
@ck, bo wiedzą ile kosztuje bramka w Koronie i jak to załatwić. Od tych porażek, kasa im narosła i muszą zacząć wygrywać, żeby fiskus do dup im się nie dobrał.
walet®2014-09-15 21:18:04
Trytko widzę strzelał gola za golem
sssa2014-09-15 21:29:40
mexic, wszystko fajnie gdyby nie to, że cała Korona wygląda jak Kapo, którego i tak można usprawiedliwić brakiem gry. Gdzie był Kiełb przez większość meczu? Pilipczuk? Ile strat mieli Vanja, Jovanović i Petrov? Czemu Trytko ma kanciasty łeb, a Cerniauskas nie wychodzi do górnych piłek? Czemu Golański w drugich połówkach wygląda jakby przebiegł maraton po pustyni? Dejmek i Malarczyk tez nie grzeszą pewnością. Jak masz zamiar kogoś błotem obrzucać to rób to obiektywnie, albo nic nie pisz.
weteran2014-09-15 21:55:38
Młynarze to sieroty po Ojrzyńskim?
Realista2014-09-15 21:59:33
ciernauskasa to chyba predzej zima zastanie, niz on wyjdzie do tych wrzutek.
znafca2014-09-15 22:23:58
I co Panowie i Panie od narzekania? Zdziwieni?

Pozwolę sobie zacytować utwór przedstawiony w tym wątku:

"Swięte barwy, święty klub
Koroniarzem aż po grób!"

A doping dziś był świetny, MŁYN się spisał :)
1973_ck2014-09-15 22:34:27
Na kolejny mecz w tym samym skladzie, jak zobacze Leandro albo Ouattare w 1 skladzie posadze Tarasia o sabotaz.
giovanni2014-09-15 22:37:41
mnie się nie podoba to, że piłkarze nie podają do Chiżniczenki. Mam na myśli sytuację, gdy w posiadaniu piłki był Sobolewski i wychodziliśmy z kontrą, on wolał zejść do środka i zagrać do Kiełba zamiast wyprowadzić na wolną pozycję Kazacha.
kris2014-09-15 22:37:42
czy Stano po golu tak powinien manifestować radość?
Koroniarz2014-09-15 23:25:54
walet cooo 2 1 idioto
Cfienkiewicz2014-09-16 08:11:48
No proszę, bez murzyństwa na boisku i od razu lepszy wynik, gdyby nie kolor skóry tego kapo to bym nawet nie wiedział że on "grał" w tym meczu.
hucpa2014-09-16 10:24:00
znafco - takiś sam idiota jak ci na młynie co drą gęby
Korono ch . . . z wynikami, my zawsze z wami. To jest woda na młyn , ale dla kopaczy z murawy aby sie nie wysilać bo i tak idioci będa ich wielbić.
@ hucpa

Z Panem się nie znam, więc od razu trzeba na "ty" lub zwyzywać? Nie podoba się Korona Kielce, to po co odwiedzać stronę i wiecznie krytykować, NAWET po wygranym meczu? Tak źle i tak niedobrze?

Jest tyle klubów w regionie, w Polsce i na świecie, nikt nie zmusza do niczego.

Idź Pan robić hucpę gdzie indziej, bo jak wspomniałem - jest pewien typ człowieka co zawsze narzeka.

A i w pierwszej lidze nie jest źle, bo w sezonie 2008/2009 pokazało się wtedy paru zdolnych graczy, np. Kiełb (który wcześniej przez dwa lata grywał jakieś ochłapy w pierwszej drużynie) lub Gawęcki, którzy potem dobrze radzili sobie po awansie do Ekstraklasy.

Pozdrawiam i nie czekam na kolejne słowa krytyki :)
no stety2014-09-16 16:26:18
I miał rację, skoro go w Koronie nie chcieli
stara korona2014-09-16 19:13:17
wygranych się nie osądza jest 2:1 są 3pkt i to się liczy mamy tu wielu trenerów(hejterów) no to może wyzwijcie do walki na boisku korone -wybierzcie skład,i sie okaże na kapitana proponuje @walet Ja postoje z boku i popatrze A wszystkim nam kibicom życze aby Koronka grała izdobywała punkty (jak najwięcej)

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.