Walkę w Pucharze Polski czas zacząć. Arka Gdynia na początek

05-11-2013 07:38,

Los sprawił, że piłkarze Korony Kielce w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się na dalekim wyjeździe z Arką w Gdyni. Dla „złocisto-krwistych” będzie to pierwsze starcie w tym turnieju, gdyż wcześniejszą fazę przeszli walkowerem, który otrzymali za wpadnięcie na Polonię Warszawa.

Gospodarze wtorkowego meczu w tym sezonie w PP już grali. W lipcu wyeliminowali Pelikan Łowicz (2:1), zaś w sierpniu ograli po dogrywce na własnym terenie chorzowski Ruch (3:2).

W tabeli I ligi gdynianie zajmują wysoką, czwartą lokatę. W poprzedniej kolejce po prawdziwym dreszczowcu wygrali 3:2 z Chojniczanką Chojnice. Podopieczni Pawła Sikory do samej końcówki pojedynku prowadzili 2:0, ale stracili dobry wynik za sprawą dwóch trafień przeciwników. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w doliczonym czasie gry i ostatecznie komplet „oczek” pozostał nad Bałtykiem.

Co ciekawe, w potyczce z Koroną drużynę Arki poprowadzi asystent pierwszego szkoleniowca, Robert Wilczyński. Paweł Sikora musiał wyjechać na 3-dniowy kurs UEFA PRO do Białej Podlaskiej.

W Gdyni nie ukrywają, że we wtorkowy wieczór na boisko wybiegnie kilku dotychczasowych dublerów.  - Już wcześniej ustaliliśmy, że w tym spotkaniu zagrają zawodnicy, którzy do tej pory rzadziej pojawiali się na boisku. Chcemy ich sprawdzić nie tylko podczas treningu, ale również w warunkach bojowych, czyli w meczu o stawkę. Zamierzamy wyeliminować Koronę, która przyjedzie do Gdyni także bez kilku czołowych piłkarzy – zapewnił Wilczyński.

„Złocisto-krwiści” po wygranej z Cracovią również udali się na spotkanie z drużyną znad morza w niepełnym składzie. W Kielcach został m.in. świetnie spisujący się Serhij Pyłypczuk.

Mimo osłabień, trener Jose Rojo Martin nie zamierza odpuścić rozgrywek pucharowych. – Jeżeli ktoś myśli, że jedziemy do Gdyni na wycieczkę, to jest w błędzie. Jak jakiś piłkarz ten mecz bardziej traktuje jako karę niż jako nagrodę, to będzie miał wielkie problemy, żeby u mnie grać – zdecydowanie zaznaczył „Pacheta”.

Zwycięzca starcia Arki z Koroną w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzy się w dwumeczu z lepszym z pary Miedź Legnica – Lech Poznań. Tę potyczkę zaplanowano na środę.

„Żółto-czerwoni” już dawno nie grali w wysokiej fazie PP. Przed szansą przełamania impasu staną już we wtorek o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy na portal CKsport.pl, gdzie przeprowadzimy relację Scyzorykiem wyryte! z tego wydarzenia.

fot. Paula Duda

Źródło: arka.gdynia.pl / korona-kielce.pl / własne

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

no i co2013-11-05 09:38:12
chorągiewki już drą gębę

Korono nic się nie stało
qiqo2013-11-05 10:12:24
Nad morze długa droga, raz łamie w kościach raz boli noga, wieje pada siąpią deszcze a nam grać tu każą jeszcze. W japie sucho, bondzioł od głodu boli, zjadło by się dzban nutelli i popiło literkiem coca coli.
xyz2013-11-05 10:58:49
qiqo , naprawdę nie masz co robić?? czy ludzie tacy jak ty naprawdę tracą swoje życie przed monitorem na wymyślaniu takich bzdur ?? przecież to jest smutne i przykre... wyjdź z domu zobacz jak jest pięknie na dworzu....

hmm, chyba lepiej jakby odpuścili ten PP
Szczepaniak2013-11-05 11:43:15
@qiqo. święte słowa. No i jeszcze pasuje "1" u buka postawić to będzie ma parę słoiczków czekoladowego dopingu. W końcu po Arce chłopoki są parę dukatów do przodu więc trzeba iść do przodu.
i tyle2013-11-05 13:02:43
Odpuścić
qiqo2013-11-05 14:53:45
byłem na dworze, wieje pada siapią deszcze... oj popisało by się jeszcze... nie chcesz nie czytaj ale może od mojego w klawiaturę klepania, jedna łamaga z drugą w końcu weźmie się do grania, skończę pisać te żenujące wierszyki jak profesjonalistów zobaczę na boisku oraz dwa gramy taktyki
walet®2013-11-05 14:57:18
2.75 na arke
Waldo2013-11-05 17:35:50
Panie od nuteli przestań pisać
As2013-11-05 17:36:30
I 1,01 na Waleta....!
omerta2013-11-05 19:12:00
Korona tak już boli że buraczane mordki wierszyki klecą...

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
W pierwszej w sezonie 2026/2027 CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok oddano 468 głosów.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Faruk Yusuf powraca do Kielc po okresie gry na wypożyczeniach. Nigeryjski prawy rozgrywający, będący zawodnikiem Industrii Kielce, zakończył okres wypożyczenia do francuskiego Limoges Handball i ponownie założy „żółto-biało-niebieskie” barwy, aby stanowić o sile mistrzów Polski.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Po raz pierwszy z mediami spotkał się Dejan Milosavljev, który opowiedział o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Polski oraz celach, jakie stawia sobie wraz z zespołem.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Rafał Mamla zawodnicy „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Rozstrzygającą bramkę zdobył w pierwszej połowie Daniel Bąk.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Po meczu swoją opinią podzielili się Dawid Błanik oraz Ariel Mosór, piłkarze „żółto-czerwonych z Kielc”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Adrian Siemieniec, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Podlasia”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Kielc”.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w potyczce z ekipą Adriana Siemieńca?

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group