Sparing z Podbeskidziem na remis. Zero bramek przy Ściegiennego

11-07-2014 16:58,

Ani jednego gola nie zobaczyli kibice, którzy piątkowe popołudnie zdecydowali spędzić na stadionie przy ulicy Ściegiennego. W meczu dwóch drużyn ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0. Żółto-czerwoni pokazali jednak kilka ciekawych akcji, widać potencjał w grze kieleckiej drużyny.

(75') Artur Lenartowski

Koniec. To był już ostatni sparing żółto-czerwonych przed inauguracją ligi. Ta, przypomnijmy, już za tydzień. W niedzielę, 20 lipca Korona zagra z Zawiszą Bydgoszcz, start o godz. 15.30.

90. min - Ostatni gwizdek sędziego. Mecz kończy się bezbramkowym remisem.

89. min - Jovanović do Korzyma, ale wychodzi z bramki Zajac i kończy akcję.

86. min - Zmiana u gości, za Trochima wchodzi Jarosz.

84. min - Próbują różnymi atakami przechytrzyć rywali Koroniarze, ale brakuje im nieco precyzji i szczęścia. Teraz jednak przy piłce Podbeskidzie.

82. min - Uuuu młyn, który zgromadził się w lewej części stadionu (średnia wieku: czternaście) jakoś ucichł. Byćmoże dlatego, że jeden z bardziej krewkich kibiców został przed momentem zabrany przez ochronę. A szkoda, bo było fajnie. Usłyszeliśmy m.in. "pozdrowienia do więzienia".

78. min - Mogła być bramka!!! Kontra Korony, Kiełb wpada w pole karne, ale się zaplątał. W porę odegrał jednak do Korzyma, ten szybko strzela, Zajac się rzuca, lecz piłka odbija się od nóg jego obrońcy. Bramkarz szybko wstaje z murawy i całe szczęście dla gości, bo piłka zmierza w drugi róg bramki. Zajac zdążył do piłki i wybił ją spod poprzeczki. Bardzo dobra interwencja.

75. min - Aż trzy zmiany w drużynie z Bielska. Schodzą Sokołowski, Chmiel i Sloboda. Wchodzą Lenartowski, Patejuk i Malinowski.

75. min - Dośrodkowanie Podbeskidzia, złe wybicie piłki, ta już powoli zmierza do siatki, ale Małecki był faulowany. Chociaż też nie wiadomo, czy tam byłaby bramka, bo jeden z obrońców był blisko.

74. min - Kolejna próba Pilipczuka z dystansu, znów mocno, ale... tym razem piłka grzęźnie między nogami jednego z obrońców. Dosłownie tam utkwiła.

72. min - A propos tego pana z numerem 20 na koszulce - myślicie, że Maciek Korzym może zacząć sezon na ławce rezerwowych? Czy jednak Tarasiewicz postawi na niego w podstawowym składzie?

70. min - Bardzo ładna akcja Korony! Na lewym skrzydle Korzym z Kiełbem, ten pierwszy ograł jednego z rywali, baaardzo mądrze dośrodkował do Jovanovicia, przyjęcie na klatkę, strzał z woleja iii... nad bramką! Szkoda! To nam się podobało.

68. min - Dośrodkwanie z wolnego Podbeskidzia i jakimś dziwnym sposobem, na raty piłkę wybił na róg Malarczyk. Ale całe szczęście, że to zrobił, bo było naprawdę groźnie! Po chwili kolejny atak, dośrodkowanie Chmiela, uderza z woleja Konieczny... nad bramką. Niebezpiecznie!

67. min - Tak oto śpiewają kibice z bocznego sektora: "Wygramy, wygramy, wygramy. Podbeskidzie pokonamy. Leszka pozdrawiamy" :)

66. min - Uderzenie Pilipczuka zza linii szesnastego metra - płasko, mocno, ale broni Zajac.

64. min - Kolejna zmiana w obozie gospodarzy. Za Golańskiego wchodzi Kamil Kuzera.

63. min - Aankour faulował rywala na połowie Podbeskidzia, za co obejrzał żółtą kartkę.

60. min - Była okazja na gola. Rzut wolny Korony, piłkę w polu karnym dostaje Kiełb, szuka strzału, ale w końcu decyduje się na podanie do Malarczyka, ten uderza płasko, lecz w środek bramki i broni Zajac.

59. min - Kolejna zmiana. Na boisku melduje się Maciej Korzym, a schodzi Chiżniczenko. Ogromne brawa od kieleckich kibiców. Dla obu zawodników.

58. min - Była jedna strona trybun, czas na drugą :)

57. min - Kieeełb z 30 metrów, ładne uderzenie, ale niestety! Znów piłka przeleciała nad poprzeczką.

55. min - I od razu sytuacja w polu karnym, uderza Aankour, ale obok bramki. A na boisku mamy zmianę ustawienia Korony - Pilipczuk schodzi do środka, a jego miejsce na lewej flance zajął Aankour.

54. min - I pierwsza zmiana w Koronie. Za Petrowa wchodzi Nabil Aannkour, który grał już 45 minut w dzisiejszym spotkaniu z Granatem Skarżysko-Kamienna i nawet zanotował asystę.

50. min - Golański z rzutu wolnego, łaaaaadnie leci piłka, ale niestety... obok bramki. Szkoda!

49. min - Atak Korony, faulowany był Jovanović i rzut wolny. A żółtą kartkę otrzymał Sloboda.

46. min - W Koronie bez zmian, w Podbeskidziu jedna: za Cisse wszedł były król strzelców ligi, który wrócił do Bielska - Robert Demjan. I ciekawostka: kiedyś do Korony chciał go ściągnąć Leszek Ojrzyński.

46. min - Wracamy na estadio santia... i tak dalej :) Przed nami druga połowa. Są jakieś zmiany na boisku, zaraz je ogarniemy.

45. min - Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek, ale Korona na plus.

41. min - Z cyklu: szukaj rodziny i znajomych ;)

40. min - Musimy bardzo pozytywnie ocenić duet nowych obrońców. "Musa" jest pewny w obronie, a Leandro ma bardzo dobre dośrodkowania w akcjach ofensywnych.

38. min - Oooo, pięknie teraz zagrał Ouattara, bardziej znany jako "Musa". Minął jednego rywala i podrzucił delikatnie piłkę lobem nad linią defensywną do Chiżniczenki, ale Kazacha wyprzedził Zajac i wypiąstkował futbolówkę. Piękne, mądre zagranie i w sumie rzadko oglądane na polskich boiskach

36. min - Dośrodkowanie z prawej strony Golańskiego, nie daje rady wybić piłki Zajac, ale nie ma tam żadnego piłkarza Korony, który mógłby wbić piłkę do siatki. Mamy tylko rzut rożny.

33. min - Kontra Podbeskidzia, z około 30 metrów uderza Chmiel, ale to nie było szczególnie wymagające uderzenie i pewnie broni Małecki.

30. min - Napisaliśmy na początku relacji, że dzisiaj gramy trzema defensywnymi pomocnikami. To nie do końca prawda. Fakt jest taki, że dzisiaj Jovanović został ustawiony wyraźnie jako ofensywny pomocnik i raczej nie angażuje się do gry defensywnej. Rywali mają wybijać z rytmu Petrow i Marković.

28. min - Sądzimy, że skrót z dzisiejszego sparingu będzie ciekawy, bo sytuacji bramkowych nie brakuje. Trzeba tylko pogonić Sieja, żeby szybko go zrobił, bo jak wiemy... różnie z tą jego szybkością bywa ;)

26. min - Groooźnie!!! Chwaliliśmy Koronę, to teraz musimy zganić. Fatalny błąd. Trochim zagrywa prostopadle do niepilnowaego Chmiela, bomba z jego strony i... poprzeczka! Piłka wciąż w posiadaniu Podbeskidzia. Z prawej strony dośrodkowuje Górkiewicz, znów Chmiel, tym razem głową i broni Małecki. Nagana dla obrońców Korony!

24. min - Z rożnego Golański, uderza piłkę głową Chiżniczenko - niezbyt mocno, ale ta leci w kierunku bramki, gdzie wybija ją obrońca stojący przy lewym słupku. Gdyby go tam nie było, kto wie...

23. min - Bardzo ładna, dwójkowa akcja Jovanovicia z "Chiżą". Zabrakło niestety wsparcia osobowego, więc snajper Korony zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

20. min - Po tym niemrawym początku Korona wygląda coraz lepiej, obecnie sprawia wrażenie drużyny poukładanej. Bez szczególnego błysku w ofensywie, ale solidnej paki.

17. min - Brawo "Jova"! Pięknie powalczył o piłkę. Dalekie wybicie Korony, wydawało się, że Podbeskidzie ma sytuację opanowaną, ale Jovanović wyprzedził Pietrasiaka i przejął futbolówkę. Próbował ją w polu karnym dograć do Pilipczuka, ale niestety dośrodkował za wysoko.

13. min - Znów Korona w natarciu! "Ryba" do Chiżniczenki, wychodzi Zajac, snajper gospodarzy delikatnie uderza obok bramkarza, ale piłkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić Pietrasiak. Szkoda, że strzał nie był mocniejszy.

12. min - Ładna akcja Korony, Marković świetnie zagrywa daleką piłkę do Kiełba, ten przekłada na lewą nogę i uderza nad bramką. Strzał był zza pola karnego.

11. min - Sorry, nie mamy dzisiaj aparatu, więc musimy sobie radzić innymi sprzętami... Ale możecie mniej więcej zobaczyć, jak w nowych strojach na boisku prezentują się Koroniarze. Ładnie? ;)

8. min - Tomasik z lewej strony boiska, dobra piłka, jest Cisse, strzał z woleja... Ups, skiksował i piłka poleciała w stronę autu. Ale znów dobra akcja Podbeskidzia. Bielszczanie na razie przeważają.

5. min - Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Iwańskiego, piłkę głową wybija Marković i... uf, nad bramką Małeckiego. Kolejny korner. Wrzutka, wybicie, znów Iwański, piękne zagranie do Sokołowskiego, strzał z woleja... nad poprzeczką. Ale było groźnie, zaspali kielczanie.

3. min - Michał Janota jest dzisiaj nieobecny na stadionie (powód jasny), ale miejmy nadzieję, że niebawem wróci do zespołu.

2. min - Korona oczywiście taktyką 4-5-1, dzisiaj gramy trzema defensywnymi pomocnikami. Ciekawe.

1. min - Ruszyli do ataku, zaczęło Podbeskidzie. Z trybuny C niesie się doping dla Korony. Z kilkadziesiąt osób tam stoi i śpiewa :)

17.59 - Zanim piłkarze ruszą na murawę, spójrzcie w skrócie Korona TV, jak wyglądał dzisiejszy pierwszy sparing złocisto-krwistych.

17.59 - Przybywa kibiców na stadionie przy Ściegiennego, oczywiście wszyscy siedzą z jednej strony, tej bliższej ławek rezerwowych. Widać duże zainteresowanie meczem, a przede wszystkim obecną dyspozycją najlepszego składu Korony.

17.58 - Na boisku po drugiej stronie barykady też dobrze znany Artur Lenartowski, ale on również nie pojawi się na murawie od pierwszych minut.

17.55 - Składy już odczytaliśmy. Do gry wracają Kiełb i Korzym, choć ten drugi mecz zacznie na ławce rezerwowych.

17.50 - Witamy ponownie, tym razem ze stadionu przy ulicy Ściegiennego. Przed nami kolejny sparing Korony ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem. Na murawie zameldował się już Leszek Ojrzyński, a to oznacza, że dziś gramy z Podbeskidziem. Zapraszam, Tomasz Porębski

17.30 - Czekamy na mecz...

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Korona2014-07-11 17:50:20
co jest z Janotką ? caly czas nie wraca ?
Misiek2014-07-11 17:54:10
Całym sercem za naszymi!!! Nikt nas nie pokona, Koroneczko!!!
dawaj dawaj2014-07-11 18:04:35
janot chyba mial pogrzeb niedawno swojego ojca...:( pewnie musi dojsc do siebie ...nowy bramkarz tez mial byc
Korona2014-07-11 18:06:58
No tak , ale to tez nie dobrze jak go wgl nie ma ...
rower2014-07-11 18:15:25
wpuszczają na mecz na rowerze?
ryjek2014-07-11 18:16:36
pisaliscie o jakims Litwinku na bramce?? a tu ani widu ani slychu,bo Kosior to sie nawet do tarcia chrzanu nie nadaje ,pewnie Kobyła wylowil taki nie oszlifowany diament:)
kappa2014-07-11 18:20:20
do rower, tak ale bez pedałów ;)
greg2014-07-11 18:20:55
Dejmek to w końcu gra czy w rezerwie jest? Patrz 13 minuta :)
kuniu2014-07-11 18:23:38
a na przyczepie z sianem??
Polak2014-07-11 18:24:34
Te stroje niestety wyglądają kiepsko, w 100% przypominają koszulki Jagiellonii, zdecydowanie za mało żółtego, a ten kolor w barwach Korony ma przeważać.
wioooolka2014-07-11 18:29:34
wydaje mi sie ze tyl lepszy by byl na zołto a nazwisko i numer czerwony...ck sport macie moze zdj strojow wyjazdowych??to zamiescie na fb...kuniu z przyczepa to na łostrowiec:D
Korona w Monachium2014-07-11 18:33:31
u was słoneczko a u mnie w monachium leje ...ale na skrocie obecny jestem :)
Korona2014-07-11 18:34:51
Wroci Janotka wejdzie na ofensywnego , Jova cofnie do Markovicia , i takim skladem wyjdziemy ;) jeszcze na Lewą pomoc pojdzie Ryba a na prawa Nabil
Dawno nie czytauem redaktora porempskiego! Strasznie lóbie jego relacje som straszliwie profesjonalne i duzo morzna sie dowiedzieć! Redaktorze jest prosba. Napisz coś o skandalicznym odstawieniu naszego najlepszego napastnika Łukasza Jamroza! Proszę jestem twojm fanem!
Kdr2014-07-11 19:46:37
Panie Porębski, może pan poleci wycałować tego Ojrzyńskiego.
loop2014-07-11 19:58:02
Porębski jest jaki jest ale tekst o "młynie"....ubaw pierwsza klasa....gimnazjum oczywiście!!!!
walet®2014-07-11 20:19:51
0:0 jak dwaj pierwszoligowcy
mks2014-07-11 20:45:52
Małecki gdzie ten twoj talent? dzisiaj pokazałes jak niepewnym jestes bbramkarzem
qolo2014-07-11 21:25:32
Wchodzę na stadion a tam "Leszek Ojrzyński, Leszek Ojrzyński, Leszek Ojrzyński, Leszek Ojrzyński"... ale mają kiboli w tej Bielsko-Białej, że nawet na sparingi przyjeżdżają, a tak na poważnie to po co śpiewać LO jak mamy Tarasiewicza? Rozumiem, że dla kibola LO jest lepszy od Tarasiewicza? Czy Tarasiewicz pobije rekord Guinessa w nie wygranych wyjazdach należący do LO? Nie rozmieszajcie mnie.
St Pauli2014-07-11 22:10:23
Trzykrotnie podjalem probe komentarzu/krytyki tekstow Porebskiego. I trzykrotnie post nie zostal dodany.... Coz za "Szara Eminencja" w CK ... Pozdri dla redakcji!
krywoj2014-07-11 22:34:42
walet znów ma marzenia o 1 lidze... to miłe...
paczeta2014-07-12 00:00:00
Malecki zblazniles sie dzisiaj:) ten mecz pokazal jak duzo ci jeszcze brakuje do bycia numerem jeden
run2014-07-12 09:43:59
A co chciałbyś żeby kosior był numerem 1? Już wole małego ,który też ma jakieś słabe mecze niż kosiora - pseudo bramkarz.
kiks2014-07-12 10:09:13
Z uporem maniaka będę bronił Małeckiego uważam jego występ za bardzo poprawny.Nie wiem jakim tłukiem trzeba być żeby jechać z chłopakiem który jest po bardzo ciężkiej kontuzji po ciężkim okresie przygotowawczym.Potrzebuje tak jak inni zawodnicy świeżości.Nie bez znaczenia jest fakt,że gra z nowymi kolegami w bloku defensywnym mogą być kłopoty z komunikacją.Nie twierdzę ,że jest najlepszym bramkarzem na świecie ale troszkę obiektywizmu nie zaszkodzi.A co by było gdyby nie mógł grać Małecki teraz?
Pozdrawiam.
1973_ck2014-07-12 11:42:43
qolo, popieram dajcie sobie w koncu spokoj z tym Ojrzynskim bo to juz sie zenujace robi.
tiki taka2014-07-12 12:43:10
dlatego potrzebujemy pilnie bramkarza!wczorajszy mecz pokazal ze Malecki jest niepewny a my potrzebujemy solidnego bramkarza. Kosiorowski w tym klubie jest tylko dzieki naszemu bylemu prezesowi i Andrzejowi K :)USPRAWIEDLIWIANIE TYPU ZE MALECKI MIAL KONTUZJE NIE MA SENSU KORONA POTRZEBUJE SOLDNEGO BRAMKARZA!!!!!!!!!
kiks2014-07-12 13:10:02
Przecież ja nie piszę ,że nie jest potrzebny bramkarz i to jak najlepszy tylko zwracam uwagę na różne przyczyny dyspozycji Małeckiego.Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
no stety2014-07-12 13:38:33
Czterech polaków w podstawowym składzie???
ck2014-07-12 15:23:12
martwi mnie fakt ,ze Malar bedzie grac w podstawowym skladzie
judasz2014-07-12 15:48:09
@no stety - no i? Na pierwszy mecz przyjdź z transparentem, że domagasz się Sobolewskiego i Sylwestrzaka w wyjściowej 11, albo więcej już nie przyjdziesz na mecz.
gnom2014-07-14 11:50:53
Korona stała się oknem wystawowym, taką nową odsłoną Odry Wodzisław. Większość kontraktów na rok, czyli po rundzie jak któryś błyśnie to odchodzi za free, Polacy grają chyba tylko dlatego, że mają jeszcze ważne kontrakty. Do tego brak bramkarza.... To się nazywa równia pochyła.
mathe2014-07-14 13:33:00
@gnom - Właśnie bardzo dobrze, że kontrakty podpisywane są na rok z OPCJĄ PRZEDŁUŻENIA, bo jak ktoś się sprawdzi to może zostać na dłużej, a nie podpisywanie kontraktów na 5 lat, a później płacz, bo zawodnik się nie sprawdza, a kontrakt ważny i pensje trzeba płacić, to nie może być klub kokosa i w końcu zarząd zaczął działać i postępować profesjonalnie...co do bramkarza to prawdopodobnie przed meczem z Zawiszą już będzie :) a u trenera Tarasiewicza będzie grał ten, kto na grę będzie zasługiwał i w danym momencie będzie w najlepszej formie, także pewnie każdy dostanie swoją szansę :) to musi być o wiele lepszy sezon od tamtego ! Pozdro KORONIARZE !
no stety2014-07-14 19:18:59
@judasz! Czep się tramwaja, tylko że w Kielcach go nie mamy to najlepiej -wyjazd!!!
walek@2014-07-15 06:08:20
Ten durny judasz nie wie co jest trąfem. Rusz tą ,,bystrą,, makówą...

Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. – Spotkały się dziś drużyny, które bardzo mocno i ambitnie walczyły – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Korona Kielce w efektownym stylu pokonuje Radomiak Radom 4:0 i daje jasno do zrozumienia, że w kontekście walki o ligowy byt nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś wybieramy najlepszego Koroniarza piątkowej rywalizacji na Suzuki Arenie.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. Najwięcej bramek dla kielczan na Dolnym Śląsku, pięć, zdobył Szymon Wiaderny.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.