Kieleccy radni PO: Postawa Wojciecha Lubawskiego jest bulwersująca

09-04-2014 19:14,

Ostatnie wydarzenia związane z Koroną Kielce wywołały spore emocje zarówno wśród kibiców klubu, jak i radnych Rady Miasta Kielce. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zajęli stanowisko w tej sprawie i wysnuli cztery postulaty do Wojciecha Lubawskiego.

 

Stanowisko Klubu Radnych PO Rady Miasta Kielce w sprawie sytuacji w spółce Korona Kielce S.A:

Klub Radnych PO wielokrotne apelował o jawność polityki zarządzania spółką, głównie w aspekcie działalności finansowej oraz aktywności związanej z poszukiwaniem sponsora Klubu. Bulwersująca jest dla nas postawa Prezydenta Wojciecha Lubawskiego polegająca na blokowaniu informacji, zasłaniania się „tajemnicą handlową” i nagminnym ignorowaniu prawa kielczan do wiedzy na temat wydatkowania pieniędzy publicznych. Żądamy uszanowania uprawnień Komisji Rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli w spółkach komunalnych, których właścicielem jest miasto. Wbrew opinii prawnej Biura Analiz Sejmowych Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta skutecznie utrudniali do tej pory przeprowadzenie działań kontrolnych w spółce Korona Kielce S.A., tym samym uniemożliwiając sprawdzenie wydatkowania pieniędzy kielczan.

Mamy duże wątpliwości dotyczące prawidłowego nadzoru Rady Nadzorczej, w tym głownie jej przewodniczącego, a zarazem bliskiego współpracownika Prezydenta Miasta, Janusza Kozy nad działalnością władz spółki. Jest to szczególnie niezrozumiałe w kontekście pojawiających się od kilku lat opinii o możliwych nieprawidłowościach, do których mogło dojść w spółce. Wspominali o tym byli, bliscy współpracownicy klubu a radni zaniepokojeni sytuacją wielokrotnie wnosili o szczegółowy raport przedstawiony przez Prezydenta jako organu bezpośrednio nadzorującego działalności spółki i jej władz. Bezczynność w tym zakresie obydwu organów budzi nasze zdziwienie, a w świetle wydarzeń z ostatnich dni stawia dużo znaków zapytania o intencyjność takiego postępowania.

Nasz niepokój budzi obecnie tryb kontroli jaki został przez Prezydenta zarządzony w spółce. Specjalny zespół, złożony z urzędników, których dyrektorem jeszcze kilka dni temu był Pan Chojnowski (urlopowany dyrektor Wydziału Audytu Wewnętrznego i Kontroli UM) dziś ma prześwietlić jego kilkuletnią działalność. Ewentualne nieprawidłowości mogą obciążać nie tylko byłego już prezesa klubu ale także organy, które zleciły kontrolę i nadzorują prace zespołu. Nie bez znaczenia jest także wieloletnia, prywatna zażyłość Pana Chojnowskiego z Prezydentem i wieloma jego współpracownikami oraz fakt, że pan Chojnowski był wieloletnim skarbnikiem Stowarzyszenia 2002, politycznego zaplecza Prezydenta oraz „księgowym” jego kampanii wyborczych. W naszej ocenie tylko kontrola zewnętrzna daje szansę na rzetelny raport z działalności spółki i jej władz.

Wszyscy trzymamy kciuki za sukcesy sportowe klubu, część z nas to wierni i zagorzali kibice Korony. Przedstawiciele Klubu PO jako jedyni w radzie Miasta Kielce nie korzystają z przywileju bezpłatnych wejściówek na mecze Korony i jak tysiące kielczan kupują bilety. Zawsze dla nas ważniejsze było kibicowanie i samo widowisko sportowe niż zasiadanie w loży VIP i korzystanie z „gościnności”, finansowanej z budżetu klubu.

Jako radni, przedstawiciele mieszkańców Kielc, domagamy się od Prezydenta:

  1. Włączenia członków Komisji Rewizyjnej, jako przedstawicieli Rady Miasta do przeprowadzenia kontroli w Spółce Korona Kielce S.A.
  2. Przedstawienia harmonogramu działań „specjalnej komisji” i upublicznienia pełnych wyników kontroli.
  3. Zlecenie zewnętrznego audytu w spółce Korona Kielce S.A.
  4. Pełnej, bieżącej informacji o działaniach zmierzających do pozyskania sponsorów i inwestora dla Klubu

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

lalala2014-04-09 20:05:28
No i k**** prawidłowo! Jeden z niewielu postulatów PO, z którym w pełni się zgadzam.
B2014-04-09 20:16:19
Pieknie sie teraz robi polityke na aferce, cudownie. A ze przy okazji zaszkodzimy Koronie w jednym z wazniejszych okresow w historii klubu (inwestor) to pikus. Jest okazja pozbyc sie Korony z garnuszka miasta, to lepiej krecic afere w sumie nie wiadomo z czego.
...2014-04-09 20:24:00
wybory sie zblizaja to sie po ujawnia, ciekawe co robili przez caly czas
ck2014-04-09 21:18:54
Nie było dobrze...ale jak się za to wezmą politykierzy to już na 100% będzie mogiła...


p.s. zewnętrzny audyt... hahaha... przecież wiadomo, że kto płaci za audyt ten ma wyniki zgodne z oczekiwaniami...
piotreCK2014-04-10 07:57:21
Brawo....nie ma to jak zbudowac kapital polityczny na tak trudnej ale jak medialnej sprawie!!!!! Ale czego innego mozna sie po nich spodziewac? Prosze wlaczyc POwca do rady nadzorczej i nagle ujadanie sie zakonczy!! Gdzie byli radni z POcjak policja robila sobie lapanki na meczach w zeszlym sezonie????
wąsaty Wojciech2014-04-10 09:36:36
wiem...ale nie powiem
pelo2014-04-10 12:18:37
pelo to niech zajmie sie afera HP a od korony od... sie!!!won politycy od Korony!!!juz Polske sprzedaliscie!!!!
eteqdprq2014-04-11 21:21:59
K7HLB5 <a href="http://kksgdotgpevp.com/">kksgdotgpevp</a>, [url=http://kzdrfypuodsq.com/]kzdrfypuodsq[/url], [link=http://vrjarlbqqvnk.com/]vrjarlbqqvnk[/link], http://jexmkxialnoj.com/
naiwny2014-04-12 13:07:41
a co tu było do sprzedania najnowsza linia produkcyjna syrenki, małego fiata, energiożercza linia technologiczna huty katowice wraz z smrodzacymi kominami, otwieranie monopolowego o 13-tej bo józek nie mógł nic zrobić bo go kac męczył, czy może najnowsza linia technologiczna telewizorów czarno-białych które 10 lat temu jeszcze schodziły do Kuby Rumuni i Zimabwe. Wypier.... z ta koroną, handlarzmi narkotyków, niedorobinymi prezydentami, ciekawe co tam z tym lotniskiem niedługo wyjdzie??? Klub powinien mieć prywatnego właściela, jak ktoś chce się bawić to za własne pieniądze, a nie moje. Ja właściciel dortmundu kręcił lody i go złapali to teraz siedzi, tyle że to on płaci za to a nie niemcy.

Ostatnie wiadomości

Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
W pierwszej w sezonie 2026/2027 CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok oddano 468 głosów.
Kolejny zawodnik Korony Kielce będzie w sezonie 2026/2027 ogrywał się na wypożyczeniu. Do trzecioligowych Wiślan Master Way Skawina trafił 20-letni bramkarz Michał Niedbała, który pozostanie w nowym klubie do końca rozgrywek.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Faruk Yusuf powraca do Kielc po okresie gry na wypożyczeniach. Nigeryjski prawy rozgrywający, będący zawodnikiem Industrii Kielce, zakończył okres wypożyczenia do francuskiego Limoges Handball i ponownie założy „żółto-biało-niebieskie” barwy, aby stanowić o sile mistrzów Polski.
Reprezentacja Polski juniorów już 29 lipca rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Europy Mężczyzn do lat 18, które odbędą się w Belgradzie. W gronie powołanych przez selekcjonera Wojciecha Jedziniaka znalazło się dwóch zawodników KSS Iskra Kielce – Bartosz Sobczyk oraz Mateusz Tkaczyk. Na liście rezerwowych znalazł się natomiast Wiktor Malec.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Po raz pierwszy z mediami spotkał się Dejan Milosavljev, który opowiedział o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Polski oraz celach, jakie stawia sobie wraz z zespołem.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Rafał Mamla zawodnicy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.

W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Po meczu swoją opinią podzielili się Dawid Błanik oraz Ariel Mosór, piłkarze „żółto-czerwonych z Kielc”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Adrian Siemieniec, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Podlasia”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Kielc”.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w potyczce z ekipą Adriana Siemieńca?
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Wynik spotkania ustalił Nik Prelec.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group